Zemědělská usedlost

Vrbice u Roudnice nad Labem

Nádherně zrekonstruovaná zemědělská usedlost z přelomu 19. a 20. století ve Vrbici u Roudnice nad Labem vás prostě vezme za srdce. Rodinný dům se špejcharem a stodolou, s celkovou zastavěnou plochou 458 m2, upraveným dvorem a velkou travnatou zahradou, nabízí nejen nevšední romantiku, ale zároveň komfort moderního bydlení.

Celý komplex tvoří 3 budovy – rodinný dům o zastavěné ploše 209 m2, špejchar s pavlačí 102 m2 a stodola 147 m2, s celkovou zastavěnou plochou všech objektů 458 m2, dále upravený dvůr 665 m2 a velká travnatá zahrada 6792 m2.

Obytná část je po kompletní a velmi zdařilé rekonstrukci interiéru, dokončené v roce 2017. Nová izolace proti vlhkosti, nové rozvody, štuky, podlahy, atypická dřevěná eurookna, centrální vysávání. Celková užitná plocha domu je 286 m2 ve 2 podlažích, s možností půdní vestavby. Dům je plně dvojgenerační.

Hlavní obytná místnost, jejíž součástí je velká kuchyň o rozloze 55 m2 a jídelna je umístěna trochu netradičně v prvním patře domu. Je zde podlahové vytápění, kompletně vybavená kuchyňská linka s dvěma lednicemi a pračkou se sušičkou. Z pokoje je výstup na pavlač špejcharu a do případné zimní zahrady v přízemí. Dále je v patře prostorná hala se schodištěm, velká ložnice s přilehlou koupelnou a šatnou, dětský pokoj, pracovna a hlavní koupelna vybavená značkovou sanitou Villeroy&Boch.

Režné opukové zdivo je výrazným prvkem. Styl vintage se promítl i do detailů, například dveřního kování. Pokoje jsou vytápěny radiátory. Na podlahách je kvalitní italské cottoa a masivní dřevěné podlahy. V ceně je i kompletní vybavení nábytkem na míru z exotických dřevin.

Hlavním zdrojem tepla je nový pětiemisní kotel na pelety a uhlí s velkým zásobníkem, spolu s použitými eurookny vyhovuje podmínkám „Zelené úsporám“.

Špejchar je v původním stavu, zcela zachovalý a konstrukčně v pořádku. Má 3 místnosti v patře, v přízemí je technická místnost, chlévy a garáž. Stodola je ve vynikajícím stavu, s novými cihelnými podlahami. Na vnitřním dvoře o výměře 665 m2 je provedeno nové stylové cihelné zápraží, z větší části je zatravněný. K usedlosti přiléhá velká oplocená zahrada o celkové rozloze 6 792 m2, lemovaná vzrostlými stromy od severu. Ideální pro milovníka zvířat a jeho chov.

Nemovitost je napojena na všechny inženýrské sítě, včetně plynové přípojky na hranici pozemku. Usedlost se nachází na okraji obce, v klidném prostředí cca 6 km od Roudnice. Výborné je i spojení do Prahy – cca 40 min, sjezd na 29. km dálnice D8.

Toužíte-li po bydlení na statku, chovu koní, ovcí nebo třeba psů, chcete-li podnikat nebo prostě jen žít na nádherném a jedinečném místě, se stylovou a nezaměnitelnou atmosférou, která vás pohltí, nadchne, okouzlí a uklidní zároveň, je tato nemovitost určena právě pro vás… Neváhejte nás kontaktovat.